2009 m. rugsėjo 26 d., šeštadienis

Firminis tortas

Mano sename mokykliniame sąsiuvinyje langeliais šis tortas pavadintas "Rožytė". Nuo mokyklos laikų šį tortą kepiau "n" kartų, šiek tiek pakeičiau originalų receptą ir dabar tai yra mano firminis tortas, kurį kepu per visas didžiąsias šventes.
 

Biskvitas
1 indelis kondensuoto pieno
1 kiaušinis
50 gr tirpinto sviesto
7 v.š. su kaupu miltų
1 a.š. gesintos sodos

Kremas

0,5 l jogurto
250 ml grietinėlės
5 v.š. cukraus (arba pagal skonį)
1 v.š. želatinos
1 nedidelis indelis konservuotų persikų 
1 nedidelis indelis konservuotų ananasų

Biskvitui skirtus produktus sumaišyti. Supilti į sviestiniu popieriumi išklotą kepimo formą. Kepti 180 C įkaitintoje orkaitėje. Iškeptą biskvitą padalinti į 3 dalis, sulaistyti konservuotų vaisių sirupu.

Jogurtą sumaišyti su likusiu konservuotų vaisių sirupu, supilti išbrinkintą želatiną. Grietinėlę išplakti su cukrumi iki standžios masės, atsargiai įmaišyti į jogurtą.

Į torto formą, su nuimamais šonais, dėti vieną biskvito dalį, sudėti 1/2 supjaustytų konservuotų persikų ir ananasų, užpilti 1/3 kremo. Taip sudėti visus sluoksnius, papuošti norimais vaisiais.

Skanaus!


P.S. Nurodytas produktų kiekis skirtas 22 cm torto formai. Aš paprastai naudoju dvigubą produktų kiekį ir tortą darau 30 cm formoje. Kadangi tortas gaunasi aukštesnis nei kepimo forma, formos šonus iš vidaus apjuosiu dvigubo sluoksnio kepimo popieriaus juosta.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą