2009 m. spalio 24 d., šeštadienis

Žaliosios arbatos "Tiramisu"

Ir vėl tortas...
Antrą savaitgalį iš eilės valgome tortus. Net man, didžiausiai smaližiai, to jau per daug. Bet norėjau išbandyti šį receptą, nes seniai nupirkti žaliosios arbatos milteliai (matcha) „laukia savo eilės“ ir „damų pirštelius“ ne per seniausiai nusipirkau, tad trūko visai nedaug produktų ir padarytas štai šis žaliosios arbatos „Tiramisu“. Bet po šios kalorijų bombos ilgai tortų nesinorės :)))
 
500 ml maskarpone sūrio
400 ml plakamosios grietinėlės
4 v. š. cukraus pudros
2 a. š. vanilės ekstrakto
4 a. š. žaliosios arbatos miltelių (matcha)
sausainiai „damų piršteliai“ (man prireikė 50 vnt.)

Maskarpone sūrį gerai išmaišyti su cukraus pudra, vanilės ekstraktu ir žaliosios arbatos milteliais. Kitame inde išplakti grietinėlę. Sudėti į sūrio masę, išmaišyti.

Formos dugną išdėlioti sausainiais „damų piršteliai“, paliekant tarpus tarp sausainių ir torto formos sienelių. Į tuos tarpus vieną prie kito sudėti „damų pirštelius“. Ant dugno išdėliotus sausainius sutepti 1/3 sūrio kremo. Vėl dėti sausainius, užtepti kremą, dėti sausainius, užtepti kremą. Gaunasi 3 sluoksniai. Puošti ir statyti į šaldytuvą.


Skanaus!

P.S. Produktų kiekiai nurodyti 22 cm formai.

Recepto originale sausainiai buvo sulaistyti vandens (125 ml) ir žaliosios arbatos miltelių (1 a. š.) sirupu (aš sirupu to nepavadinčiau), bet manęs nesužavėjo šio sirupo skonis, tad aš „damų pirštelių“ niekuo nedrėkinau. Žinoma, galima buvo sudrėkinti kokiu nors kitu skysčiu, bet man patinka sausesnis sluoksnis.

Šaltinis Happy Home Baking

7 komentarai:

 1. Be galo gražus tortas! O ir skonis, įtariu, kad labai labai labai... :))

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dėkui :)
  Skonis labai.... neįprastas. Kas valgė, nesuprato ko pridėjau į kremą. Sakiau, kad tortas su žole :)))
  Šiaip, kuo ilgiau pastovi, tuo skanesnis. Šeštadienį darytas, šiandien buvo skaniausias.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nuostabus papuošimas, gal išduotum, kaip padarytos gėlytės? :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. aha, matcha skonis labai jau savotiškas :) bet man patiko. Šaunus tortas ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Gėlytės padarytos iš obuolių skiltelių, virtų sirupe. Kažkur, rusiškame forume buvau pamačiau taip išpuoštą tortą, tad nusprendžiau išbandyti - norėjosi kažko žalio ant torto viršaus.
  Reikia plonai supjaustytas obuolių skilteles pavirti sirupe (tikslių proporcijų neatsimenu, bet aš įpiliau 2 dalis vandens, 1 dalį cukraus). Virti, kol obuolių skiltelės taps permatomos. Išimtas obuolių skilteles sudėjau ant lėkštės krašto, kad nutekėtų sirupo perteklius. Tuomet „sukiojau“ rožytes. Suformuotas rožytės sutepiau išbrinkta želatina (iš akies ėmiau maždaug 1/2 st. vandens, 1 a. š. želatinos). Pastačiau trumpam į šaldytuvą ir, kai želatina nebevarvėjo, rožytes išdėliojau ant torto. Rezultatą matote ;)

  Rūtuliuk, o ką esi dariusi iš matcha? Dar turiu likusios, reikėtų panaudoti ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. O kaip laikosi šoniniai sausainėliai? Ar jie sudėti darant tortą, ar lipdyti vėliau, jau jam sustingus?

  AtsakytiPanaikinti
 7. Šoninius sausainius reikia dėti darant tortą, į tarpą tarp torto ir formos.

  AtsakytiPanaikinti