2009 m. lapkričio 8 d., sekmadienis

Sluoksniuotos tešlos pyragėliai

Kartą jau "švarinau" šaldytuvo lentynas ir viriau salianką - šiupininę, o šiandien šaldytuve esančius maisto likučius sudėjau ant sluoksniuotos bemielės tešlos ir prikepiau štai tokių pyragėlių...

Pyragėliai su dešrelėmis. Visai neseniai interneto platybėse pamačiau taip "susuktas" dešreles tešloje ir nusprendžiau padaryti tokias "gėlytes".

Stačiakampiai pyragėliai I. Ant tešlos užtepiau pomidorų arba česnakinio padažo, užbėriau supjaustytą virtą kumpį, marinuotų agurkėlių ir kelmučių, užtarkavau fermentinio sūriaus. Ant viršaus uždėjau tešlos "tinklelį".

Stačiakampiai pyragėliai II. Į tuną savo sultyse įdėjau šiek tiek majonezo, pomidorų padažo. Šią masę užtepiau ant tešlos, uždėjau kelis marinuotus kelmučius, mocarelos sūrio. Ant viršaus uždėjau tešlos "tinklelį".

Krepšeliai. Į keksiukų formeles įdėjau tešlos kvadratėlius, sudėjau įdarą. Vienas įdaras - tas pats tunas, ant viršaus uždėtas mocarelos sūris. Kitas įdaras - baklažanų ikrai, supjaustytas virtas kumpis, tarkuotas fermentinis sūris.

Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą