2010 m. sausio 23 d., šeštadienis

Mielinės tešlos bandelės

Prisipažinsiu - pirmą kartą dariau mielinės tešlos bandeles. Nežinau kodėl, bet iki šiol "nedraugavau su mieline tešla", vengdavau mielinių gaminių. Bet visai neseniai labai pamėgau bandeles su kopūstais. Būtent dėl jų ir ryžausi šiam eksperimentui. Kadangi ne visi namie mėgsta bandeles su kopūstais, iškepiau ir bandelių su dešrelėmis, kad visi būtų sotūs ir laimingi ;)
Pirmam kartui pasirinkau paprastesnį variantą - vietoj šviežių mielių naudojau sausas mieles. 

Tešla
1 st. pieno
190 gr margarino
2 v. š. cukraus
1/5 a. š. druskos
2 kiaušiniai
10 gr sausų mielių
apie 500 gr miltų

Įdarai
rauginti kopūstai
aliejus
dešrelės

Pieną, margariną, cukrų ir druską pakaitinti puode, kol ištirps margarinas. Šiek tiek atvėsinus, įmušti kiaušinius. Išmaišyti. Miltus sumaišyti su sausomis mielėmis, supilti masę iš puodo ir viską gerai išmaišyti. Jei reikia, įdėti miltų tiek, kad tešla neliptų prie rankų. Paruoštą tešlą palikti 30 - 40 min., kad tešla pakiltų. Tuo metu paruošti įdarą.

Įkaitintoje keptuvėje su trupučiu aliejaus pakepinti raugintus kopūstus, įpilti šiek tiek vandens ir troškinti, kol kopūstai suminkštės ir išgaruos vanduo. Troškintus kopūstus atvėsinti.

Iš mielinės tešlos suformuoti paplotėlį, įdėti troškintų kopūstų ir suformuoti bandelę. Viršų aptepti kiaušinio trynio ir vandens plakiniu.

Dešrelę įvynioti į mielinę tešlą, įpjauti, paliekant maždaug 1 cm tarpą tarp kiekvieno įpjovimo. Įpjauti tiek, kad būtų perpjauta dešrelė, o apatinis tešlos sluoksnis liktų neįpjautas. Suformuoti pynę - vieną kartą dešrelę su tešla lenkti į dešinę, kitą kartą - į kairę, kaip pavaizduota pirmoje nuotraukoje. Paruoštą pynę pabarstyti pikantiškais prieskoniais.

Paruoštas bandeles kepti 200 C įkaitintoje orkaitėje, kol bandelės gražiai paruduos.

Skanaus!

Šaltinis Kuking

4 komentarai:

 1. Skaniai labai atrodo :) Su mieline tešla aš irgi kol kas nedraugauju, bet geri ir sėkmingi pavyzdžiai įkvepia pabandyti!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ne tokia jau "baisi" ta mielinė tešla, kaip man atrodė :) Visai paprasta iš jos lipdyti bandeles.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Va va, būtent šitais išraitytas bandeles su dešrelėmis jau šimtas metų kaip žadu savajam, bet vis mielių pabijau... :) Tikriausiai mažiau kalbų, daugiau darbų reiktų, ir galiausiai pamėginti bent jau :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Asta, tai šimtmečio planas bus įgyvendintas artimiausiu metu ;)

  AtsakytiPanaikinti