2010 m. sausio 31 d., sekmadienis

Šavarma

Ar žinote, kad mūsų kioskeliuose, kavinėse taip išpopuliarėję kebabai - visai ne kebabai, o šavarma (dar vadinama šaurma, šaverma)? Aš visai neseniai sužinojau ;)
Kažkada, važiuodamas namo, paskambino Edgaras ir paklausė, ar norėčiau paragauti pačių skaniausių kebabų Vilniuje. Sutikau. Nors, tiesą sakant, Vilniuje kebabų visai nebuvau ragavusi :)) Na, pasirodo visai valgomi tie kebabai, tik šiek tiek aštroki, per daug majonezo privaryta. Aš bevalgydama pasakiau, kad galima ir patiems tokius pasidaryti... Taigi šiandien gaminau kebabus, tiksliau – šavarmą.

kalakutienos krūtinėlė
druska
pipirai
česnakas
lavašas
kopūstas (aš naudojau pekino kopūstą)
šiek tiek grietinės
šiek tiek majonezo
marinuoti agurkai
pomidorai

Kalakutienos krūtinėlę padalinti į keturis nedidelius kepsnelius. Pabarstyti druska, pipirais, įtrinti česnaku. Kalakutieną 3-4 val. marinuoti.
Kepsnelius apkepti įkaitintoje keptuvėje su trupučiu aliejaus. Kai abi pusės apskrus, kepsnelius supjaustyti plonais gabaliukais, kuriuos dar trumpai pakepinti keptuvėje.
Kopūstus supjaustyti šiaudeliais, sumaišyti su trupučiu grietinės ir majonezo. Agurkus ir pomidorus supjaustyti griežinėliais.
Lavašą perpjauti per pusę. Dėti kopūstus, pomidorų griežinėlius, kalakutienos gabaliukus, agurkų griežinėlius ir vėl kopūstus. Lavašą susukti į ritinėlį, užlenkiant visus kraštus, kad neiškristų įdaras.
Lavašo ritinėlius (šavarmą) suvynioti į foliją, dėti į 180 C įkaitintą orkaitę ir kepti apie 10-15 min., kad šavarma sušiltų.

Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą