2010 m. sausio 17 d., sekmadienis

Vyniotinio tortas

Šią savaitę mama šventė savo gimtadienį, tad ta proga kepiau tortą. 

Biskvitas
6 kiaušiniai
180 gr cukraus
1,5 pak. vanilio cukraus
115 gr miltų
75 gr krakmolo
3 a. š. kepimo miltelių

Kremas
500 ml kefyro
200 ml grietinėlės
1 pak. želatinos
cukraus pagal skonį
žėlė
500 ml norimos uogienės (aš naudojau spanguolių džemą)

Kiaušinius su 6 v. š. karšto vandens plakti mikseriu 1 min visu greičiu, kol masė smarkiai suputos. Vis plakant, per 1 min palaipsniui suberti cukrų ir vanilę. Viską plakti dar 2 min.
Sumaišyti miltus, krakmolą ir kepimo miltelius. Plakant pačiu lėčiausiu mikserio greičiu, per du kartus įmaišyti miltų mišinį.
Kepimo skardą (aš naudojau 37 x 30 cm) iškloti kepimo popieriumi, šiek tiek užlenkti šonus, kad biskvitas nepriliptų prie skardos šonų.
Tešlą padalinti į dvi dalis. Vieną tešlos dalį supilti į skardą ir kepti apie 10 min. 200 C įkaitintoje orkaitėje.
Iškeptą biskvitą apversti ant kito popieriaus lapo, nuimti popierių, ant kurio kepė. Jei prilipo, popierių sudrėkinti šaltu vandeniu ir tuoj pat nulupti.
Pertepti norima uogiene. Iš karto standžiai suvynioti vyniotinį, įsukti į popierių, dėti į šaldytuvą.

Taip pat iškepti biskvitą iš likusios tešlos ir padaryti antrą vyniotinį.


Atšalusius vyniotinius supjaustyti 1 cm storio riekelėmis. Norimos formos indą iškloti plėvele ir išdėlioti vyniotinio riekeles.

Paruošti kremą.
Ištirptintą želatiną supilti į kefyrą, įdėti cukraus pagal skonį. Grietinėlę išplakti iki standžios masės ir palengva išmaišyti su kefyru.
Iš anksto paruoštą ir sustingusią žėlę (naudojau vyšnių skonio iš pakelio) supjaustyti nedideliais gabaliukais, sudėti į kremą.

Kremą supilti ant vyniotinio riekelių, ant viršaus uždėti likusius vyniotinio gabalėlius.Pastatyti porai valandų į šaldytuvą.

Šaltinis SM

P.S. Greitai paruošiamas, netradicinės formos tortas. Galima daryti su bet kokiu, patinkančiu kremu. Pirmą kartą kepant šį tortą, kremą dariau vien tik iš grietinėlės (kaip buvo nurodyta recepto originale), dėjau rome mirkytas razinas, tačiau kremas pasirodė per riebus, todėl šį kartą grietinėlę maišiau su kefyru. 


Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą