2010 m. vasario 16 d., antradienis

Tortas "Voveraitė"

Kažkada sūnus turėjo mokyklos suolo draugui gimtadienio proga iškepti tortą. Teko mokinti. Ir štai jau kurį laiką jis pats kepa šį tortą, kai prireikia kokiai nors progai. Šį kartą Edgaras tortą kepė draugei Valentino dienos proga - spėju, kad buvo pasižadėjęs pats padaryti tortą ;) Taigi tortas iš mano mokyklinio receptų sąsiuvinio, kurį kepė mano sūnus.

Tešlai
2 kiaušiniai
1 st. cukraus
8 v. š. pieno
8 v. š. aliejaus
1 a. š. gesintos sodos
miltai

Kremui
1 indelis kondensuoto pieno
200 g sviesto

šokoladinis glajus
lazdyno riešutai

Kiaušinius išplakti su cukrumi. Supilti pieną, aliejų, sodą. Viską gerai išmaišyti. Po truputį berti miltus, minkyti, kol tešla nelips prie rankų ir bus sunku įspausti pirštu. Tešlą padalinti į 5 vienodas dalis, suformuoti rutuliukus ir 2 val. pastatyti į šaldytuvą.
Išimtą iš šaldytuvo tešlą po vieną rutuliuką sutarkuoti burokine tarka, kepti 200 C įkaitintoje orkaitėje, kol trupiniai paruduos. Iškeptus trupinius sulaužyti, jei sulipo kepimo metu, sumaišyti su kremu, sudėti į formą, gerai suspausti. Užpilti šokoladiniu glajumi, apibarstyti smulkintais lazdyno riešutais.

Kremui: kondensuoto pieno indelį pavirti 30 min. Kai atauš, sumaišyti su tirpintu sviestu.

Skanaus!

P.S. Produktų kiekis nurodytas 21 cm formai.

4 komentarai:

 1. O, koks idomus receptas :) Pasitikslinimas - tos 5 tešlos dalys, kiekviena kepama atskirai?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nebūtina kepti atskirai. Kiek telpa į skardą, tiek ir tarkuoti, kad būtų po truputį išbarstyta po visą skardą.

  AtsakytiPanaikinti
 3. pats tortas gaunasi kietas aš minkštas??? nes kažkas panašaus kas vadinasi kregždžių lizdas tai būna kietas, o kaip šis???

  AtsakytiPanaikinti
 4. Šis tortas kietas. Nesu ragavusi torto pavadinimu "Kregždžių lizdas", tad nežinau ar jis panašus į šį tortą. O kepti šį tortą mane išmokė pusseserė labai, labai seniai... aš dar mokykloje mokiausi, o dabar jau ir mano vaikas mokyklą baigęs... ;)

  AtsakytiPanaikinti