2010 m. kovo 11 d., ketvirtadienis

Švediškas "Princesės" tortas

Pagaliau atsirado šiek tiek daugiau laisvo laiko... Tad, iš pat ryto puoliau į virtuvę ir kepiau šį švedišką tortą iš Kepėjų be stabdžių iššūkių. Jokios progos torto kepimui kaip ir nėra, bet labai jau knietėjo išbandyti šį receptą – iki šiol dar nei vieno torto nedengiau marcipanine ar kokia nors kita mase, tad pats laikas tai padaryti ;) Taigi, šiandien vaišinamės tortu praėjusios, Kovo 8-osios, ir Kovo 11-osios progomis :)

vanilinis biskvitas
drėkinimo skystis
1/3 puodelio aviečių uogienės
plaktos grietinėlės kremas
1 puodelis plikyto kremo
marcipaninė masė
cukraus pudra

Puodelis – 250 ml

Vanilinis biskvitas
5 dideli kiaušiniai
1/3 puodelio cukraus
2 v. š. sviesto
1 a. š. vanilės esencijos
1 puodelis persijotų miltų

Įkaitinti orkaitę iki 175 C.
Kepimo formos (22 cm) šonus ištepti sviestu ir pabarstyti miltais, dugną iškloti kepimo popieriumi. Užkaisti puodą su vandeniu. Palaukti kol užvirs.
Gerai išplakti kiaušinius, suberti cukrų. Dubenį su kiaušiniais dėti virš verdančio vandens. Dugnas neturi siekti vandens, tarpas turi būti apie 5 cm. Pastoviai maišant, sulaukti kol kiaušinių masė pasidarys šilta. Neperkaitinti, kad nesigautų kiaušinienė ;) Nuimti dubenį nuo garų, toliau maišyti mikseriu dideliu greičiu, be sustojimo apie 3-4 minutes.
Ištirpinti sviestą.
Į kiaušinių masę įdėti vanilę.
Kiaušinių masė yra paruošta, kai atvėsta ir padidėja mažiausiai 3 kartus.
Į kiaušinius suberti ketvirtadalį miltų. Atsargiai išmaišyti. Dėti kitą ketvirtadalį, vėl atsargiai išmaišyti ir t.t., kol visi miltai bus įmaišyti.
Palengva į tešlą įmaišyti ištirpintą sviestą. Pamažu išmaišyti, kad tešla nesukristų.
Supilti tešlą į paruoštą kepimo formą. Kepti vidurinėje orkaitės lentynoje apie 30 min. Neatidarinėti orkaitės, kol nepraėjo 25 min. Mediniu pagaliuku patikrinti ar biskvitas iškepė.
Ištraukti biskvitą iš orkaitės ir iš karto peiliu perbraukti aplink formos sienelę, kad pyragas atliptų. Palikti ataušti 5 min. Išimti iš formos ir palaukti kol visiškai atauš.

Marcipaninė masė
3 puodeliai persijotos cukraus pudros
450 g migdolų pastos
3 v. š. sirupo
2-3 v. š. vandens
1/8 - 1/4 a. š. žalių maistinių dažų (tradicinė „Princesės“ torto spalva)

Sudėti cukraus pudrą į dubenį. Po arbatinį šaukštelį dėti migdolų pastą ir plakti mikseriu vidutiniu greičiu. Sudėti visą pastą užtruks apie 5 minutes. Supilti sirupą, gerai išmaišyti, kol jo nebesimatys.
Mažame dubenėlyje sumaišyti vandenį su dažais. Po truputį supilti į marcipaninę masę, visą laiką plakant mikseriu. Masė turi būti be gumulėlių, ne per daug lipni.
Dėti marcipaninę masę ant maistinės plėvelės, suformuoti kepimo formos dydžio apskritimą, maždaug 1,5 cm storio. Uždengti plėvele, suvynioti ir dėti į šaldytuvą nakčiai.

Drėkinimo skystis
1/2 puodelio vandens
1/4 puodelio cukraus
1 a. š. tamsaus romo

Sumaišyti vandenį su cukrumi ir ant vidutinės ugnies kaitinti iki užvirimo. Kai šiek tiek praauš, supilti romą. Visiškai ataušinti.

Plikytas kremas
1,5 puodelio pieno perpus su grietinėle
6 v. š. krakmolo
1/2 puodelio cukraus
1/2 puodelio vandens
4 dideli tryniai (kambario temperatūros)
1 a. š. vanilės ekstrakto

Pieną su grietinėle užvirinti. Tuo tarpu dubenyje sumaišyti krakmolą su cukrumi, įmaišyti vandenį ir išmaišyti šluotele. Po vieną sudėti trynius. Kai pienas su grietinėle užvirs, po truputį sudėti pusę krakmolo masės. Visą laiką maišant, sudėti likusią masę. Vis dar maišant, pavirti apie 2 – 5 min., kol kremas sutirštės.
Nukelti nuo ugnies, įmaišyti vanilės esenciją. Perdėti į metalinį indą ir leisti visiškai atšalti. Kad nesusidarytų plėvelė, retkarčiais pamaišyti (aš uždengiau maistine plėvele, kad liestųsi su kremo paviršiumi).

Plaktos grietinėlės kremas
3 puodeliai plakamosios grietinėlės
3 v. š. cukraus
1 a. š. vanilės esencijos

Plaktą grietinėlę ruošti paskutiniu momentu, prieš pat tepant tortą. Sumaišyti visus ingredientus dubenyje, plakti mikseriu, kol iš grietinėlės bus galima formuoti styrančias viršūnėles.

Surinkimas
Biskvitą perpjauti išilgai į tris dalis. Viršutinė biskvito dalis naudojama pagrindui. Pašlakstyti drėkinimo skysčiu, stengiantis per daug nesudrėkinti. Sutepti plonu, beveik permatomu aviečių uogienės sluoksniu. Tepti plaktos grietinėlės sluoksnį. Dėti kitą biskvito lakštą. Pašlakstyti drėkinimo skysčiu. Tepti plikyto kremo sluoksnį. Dėti paskutinį lakštą, nupjauta puse į apačią, ir pašlakstyti drėkinimo skysčiu.
Torto šonus aptepti plaktos grietinėlės kremu, maždaug 3 mm storiu. Plakta grietinėlė turi taip padengti biskvitą, kad marcipaninė masė prie jo nesiliestų.
Ant viršaus sudėti likusią grietinėlę, suformuojant kalniuką. Turi gautis kažkas panašaus į apverstą dubenį. Peiliu išlyginti paviršių.
Marcipaninę masę išimti iš šaldytuvo 1 val. prieš pradedant formuoti tortą.
Stalo paviršių pabarstyti cukraus pudra. Iškočioti marcipaninę masę į 45 cm skersmens 3 mm storio apskritimą. Jei reikia, dar paberti cukraus pudros, kad marcipaninė masė neliptų prie stalo. Pabaigus kočioti, pašalinti cukraus pudros perteklių, nors nieko baisaus jei truputis ir liks.
Dėti marcipaninę masę ant torto, pradedant nuo priekio. Kad būtų patogiau, marcipaninę masę galima laikyti ant kočėlo ir po truputį nuleisti ant torto.
Pabaigus, tortas turi būti pilnai padengtas marcipanine mase. Ant torto neturėtų būti klosčių ir oro pūslių.
Nupjauti marcipaninės masės perteklių. Neišmesti – galima padaryti papuošimus.
Užkišus ilgą peilį, kilstelti tortą ir užlenkti marcipaninę masę po apačia, kad nesimatytų biskvito.
Apibarstyti cukraus pudra. Papuošti lapeliais iš likusios marcipaninės masės ir gyvu rožės žiedeliu.
Paruoštą tortą galima laikyti šaldytuve iki 2 dienų. Prieš patiekiant, 30 min. palaikyti kambario temperatūroje.

Skanaus!

P.S. Marcipaninės masės negaminau, o nusipirkau Šokolado meistruose jau paruoštą, žalios spalvos. Vietoj gyvo rožės žiedo padariau balto šokolado rožę ir apdėliojau balto šokolado rutuliukais.

12 komentarų:

 1. Bet koks grožis, super! Šaunuolė, kad nepabūgai tokio iššūkio. O mane tai marcipaninė masė atbaidė, gatavos Kaune niekur nemačiau pirkt

  AtsakytiPanaikinti
 2. vienas skaniausiu man tortu ! kiekvienu vaziavimu i ikea parsivezu ir per dvi dienas suraitoju :) na tekainuoja tik 4€ tai jau paciai brangiau kepti butu ... o tau irgi lengvas lengvas gaunas?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Forelle, aš tik dėl marcipaninės masės ir kepiau šį tortą - labai knietėjo išbandyti ;) Pirmas bandymas dengti tortą šia mase, bet, tikiuosi, ne paskutinis - patiko man taip puošti tortą :)

  Aguonele, taip, tortas lengvas, bet man šiek tiek per daug grietinėlės - nesu jos mėgėja, gal dėl to šis tortas ir nesužavėjo manęs...

  AtsakytiPanaikinti
 4. ooo, koks gražuolis... labai tvarkingai padengtas marcipanu, man taip neišėjo.
  na taip, daug ten tos grietinėlės sueina, ypač viršui, bet man vistiek tas viršus pats skaniausias... tik valgyti reikia po mažiuką gabaliuką :) ir svečių iš tokio torto galima daug pavaišinti :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Atsiimu vakar pasakytus savo žodžius... Šiandien tortas labai skanus :) Matyt, vakar per anksti puoliau ragauti. Ir grietinėlė visai tinka, šiandien ne toks riebus atrodo :)))

  Egidija, bijojau ir aš, kad nepavyks gražiai padengti marcipanu, bet ne taip sudėtinga, kaip atrodė ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Tikrai tokio grožio tortai tik princesėms.. :) Fantastika! :))

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anželika, noriu pasiteirauti, ar labai purus turi gautis biskvitas, nes manasis pakankamai subliuskęs buvo :( ....

  AtsakytiPanaikinti
 8. Matyt tešla sukrito, kai sviestą supylėte. Ar ne? Ir man šiek tiek sukrito, bet vis tiek pakankamai purus buvo, kai iškepė. O kaip šiaip tortas gavosi? Valgomas?

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ne, tešla sukrito, kai miltus po truputi dejau :( ...
  o tortas man ispudzio nepadare :), na nors tiek paguoda, kad marcipaninę tešlą išbandžiau :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Gaila, kad tortas nepatiko :(
  Pirmą dieną manęs šis tortas taip pat nesužavėjo, bet kitą dieną buvo labai skanus...

  AtsakytiPanaikinti
 11. Si torciuka dar zadu gaminti, nes nesigavo man jis toks, koks turi buti :( ... tad nenuleidziu ranku dar :) ... butinai gaminsiu ir parasysiu kaip man jis gavosi :) ...

  AtsakytiPanaikinti
 12. Šaunuolė, kad nenuleidžiate rankų! Tikiuosi, antras kartas bus sėkmingesnis. Lauksiu žinių :)

  AtsakytiPanaikinti