2010 m. balandžio 9 d., penktadienis

Duona su pesto

Esu išsisaugojusi aibę duonos receptų, bet kepti duoną su raugu vis dar nesiryžtų, tad kol kas eksperimentuoju, kepdama duoną su mielėmis. Šį kartą nusprendžiau išsikepti duoną su pesto padažu.

600 ml miltų (aš naudojau I rūšies)
250 ml vandens
25 g šviežių mielių
1 a. š. druskos
1 v. š. medaus
1 v. š. alyvuogių aliejaus
5 v. š. pesto padažo

Medų ir mieles sumaišyti su trupučiu vandens. Palikti pastovėti maždaug 10-15 min.
Į indą su miltais supilti mieles, likusį vandenį, aliejų, suberti druską. Tešlą maišyti mikseriu 10-15 min., kol tešla taps elastinga, lygi ir šiek tiek lips prie rankų.
Iš tešlos suformuoti kamuolį, padėti į indą, uždengti rankšluosčiu ir pastatyti šiltai maždaug 20-30 min., kad tešla padvigubėtų.
Pakilusią tešlą padėti ant miltais pabarstyto stalo, iškočioti 30х45 cm dydžio stačiakampį, kurį sutepti pesto padažu, paliekant nesuteptus kraštus. Stačiakampį susukti į vyniotinį. Labai gerai užspausti visus kraštus. Vyniotinį "surišti į mazgą" (kaip matosi nuotraukoje), apversti sujungimo siūle žemyn.
Kepaliuką padėti ant kepimo popieriumi išklotos skardos, uždengti rankšluosčiu ir palikti 30-40 min.
Orkaitę įkaitinti iki 200 C. Skardą su kepaliuku pastatyti apatinėje orkaitės lentynoje. Kepti apie 30 min., kol duona gražiai paruduos.

Skanaus!

Šaltinis Trio

P.S. Gavosi labai skani duona :)

6 komentarai:

 1. Išties labai skani duona. Jau baigiam suvalgyti. Tiesiog vieną, kaip pyragą, valgome ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pabandžiau ir aš pagaminti, tačiau taip puikiai neiškilo man tešla, gal kitą kartą geriau gausis, tačiau skonis tiesiog nuostabus ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tikiuosi kitas kartas bus sėkmingesnis.
  Džiugu, kad patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai gražūs ir tikiu skanūs Jūsų bandymai kepti duoną. Išdrįskit pabandyti kepti su raugu, tai labai geras jausmas, juk duoną su raugu yra tikrai gyva, ją minkant ir glostant net nuotaika pagerėja.Daugiau neaiškinsiu netingėkit :) ir pabandykit. Linkiu sėkmės.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Laima Marija, tikiu, kad duona su raugu gyva ir skonis jos visai kitos nei mielinės duonos :) Būtinai kada nors išsikepsiu ir parašysiu apie tai. Jums taip pat sėkmės ir skanios duonos :)

  AtsakytiPanaikinti