2010 m. gegužės 15 d., šeštadienis

Pistacijų duona

Sūnus vis prašo vėl iškepti duoną su pesto (labai jam patiko ši duona), bet man taip nesinori antrą kartą kepti tą pačią duoną, kai neišbandyta tiek daug naujų receptų... Tad šiandien vėl eksperimentavau - iškepiau pistacijų duoną.

1 pak. (11 g) sausų mielių
cukraus (1 v. š. + 110 g)
60 ml šilto vandens
230 ml šilto pieno
120 g tirpinto sviesto
2 v. š. druskos
800 g miltų
1 puodelis sūrių pistacijų
1 kiaušinio trynys (viršaus sutepimui)

Mieles sumaišyti su 1 v. š. cukraus ir šiltu vandeniu. Palikti pastovėti maždaug 10-15 min.
Į pakilusias mieles supilti šiltą pieną, 60 g tirpinto sviesto, druską, likusį (110 g) cukrų. Po truputį, vis paminkant tešlą, supilti visus miltus. Tešlą minkyti apie 10 min., kol ji taps lygi ir elastinga. Iš tešlos suformuoti kamuolį, sutepti trupučiu tirpinto sviesto. Tešlą uždengti plėvele arba rankšluosčiu ir pastatyti šiltai maždaug 20-30 min., kad tešla padvigubėtų.
Pakilusią tešlą padėti ant miltais pabarstyto stalo, iškočioti 30х45 cm dydžio stačiakampį, kurį sutepti likusiu tirpintu sviestu ir apibarstyti stambiai kapotomis pistacijomis. Stačiakampį susukti į vyniotinį, gerai užspausti visus kraštus ir perkelti į kepimo popieriumi išklotą skardą. Vyniotinį įpjauti, paliekant maždaug 2 cm tarpą tarp kiekvieno įpjovimo. Įpjovimai turėtų būti negilesni kaip 2/3 vyniotinio storio. Vyniotinį padėti šonu, kad įpjovimai būtų išorinėje pusėje, užlenkti kraštus, suformuojant žiedą, kurį pastatyti šiltai maždaug 20-30 min., kad duona dvigubai pakiltų.
Pakilusios duonos viršų sutepti kiaušinio trynio plakiniu. Kepti 190 C įkaitintoje orkaitėje apie 30 min, kol duona gražiai paruduos.

Skanaus!

Šaltinis Living Tastefully

P.S. Gavosi visai skani duona, nors duona su pesto skanesnė ;)
Recepto autorė iškočiotą ir sviestu suteptą tešlą dar pabarstė cukrumi, aš cukraus nebėriau, pabarsčiau tik pistacijomis. Pistacijas reikėjo stambiai sukapoti, o aš subėriau nekapotas (matyt buvau dar apsimiegojusi, o gal labai skubėjau), bet manau, duonos skonis dėl to nepakito;)
Viskas, lekiu į požeminį socializmo muziejų. Pasiimu ir duonos draugės įvertinimui. Tikiuosi, patiks ir jai ;)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą