2010 m. rugsėjo 18 d., šeštadienis

Dietiniai kukuliai

Paskutiniu metu maitinuosi tik košėmis, virtu arba troškintu maistu, tad tas pats maistas jau gerokai pabodo... Šiandien prisiminiau šį receptą, kurį kažkada buvau radusi rusų tinklalapyje (seniai jau žaviuosi rusų moterų išradingumu ir mokėjimu gaminti).

 500 g vištienos krūtinėlės
100 g "Basmati" ryžių
druska, prieskoniai

Ryžius užpilti vandeniu ir mirkyti apie 2 val. Po dviejų valandų vandenį nupilti, ryžius suberti ant popierinių rankšluosčių, nusausinti, suberti į lėkštę.
Vištienos krūtinėles sumalti, įberti druskos, prieskonių.
Iš vištienos faršo daryti nedidelius kukulius, kuriuos apvolioti ryžiuose.
Paruoštus kukulius sudėti į garpuodį ir ruošti apie 20 - 30 min. Per tą laiką ryžiai išbrinks ir kukuliai taps "ežiukais" :)

Skanaus!

Šaltinis Поваренок.

P.S. Gavosi visai skanūs kukuliai, kuriuos pasigardžiuodamas valgė ir mano sūnus, nemėgstantis virto, troškinto maisto ;)

4 komentarai:

  1. Atrodo tikrai įspūdingai, bet man jie gavosi kiek sausoki. Su padažu ir agurkėliais - pats tas!

    AtsakytiPanaikinti
  2. Na taip, vištiena sausoka, o be to kukuliai dietiniai, tad nieko į faršą nedėjau. Mano sūnus taip pat su padažu valgė. Ateityje gal paeksperimentuosiu su kokiais nors priedais, kad mėsa nebūtų tokia sausa.

    AtsakytiPanaikinti
  3. as isbandziau eziukus su zuvim, gavosi labai skanu beja ryzius mirkiau sudytame vandenuke, nes kai dariau pirma karta su vistiena truko kazkokio prieskoniuko.

    AtsakytiPanaikinti