2010 m. spalio 8 d., penktadienis

Vietoj sumuštinių

Rytoj vėl planuoju pavažinėti po Lietuvą - tokiu oru norisi bėgti iš miesto ir kuo daugiau laiko praleisti gamtoje... Tad šiandien prisikepiau sluoksniuotos tešlos sausainių su įvairiais įdarais - rytoj įsitaisysiu kur nors gamtoje, išsitrauksiu termosą arbatos ir skanausiu sausainius, besigrožėdama rudens spalvomis...

Sluoksniuotos tešlos juostelės su lašiša
bemielė sluoksniuota tešla
sūdyta lašiša
kiaušinio trynys (viršaus sutepimui)
sezamo sėklos (apibarstymui)

Tešlą šiek tiek pakočioti. Ant tešlos lakšto sudėti plonai supjaustytus sūdytos lašišos gabalėlius, kuriuos uždengti kitu tešlos lakštu. Tešlą supjaustyti siauromis juostelėmis. Viršų sutepti kiaušinio trynio plakiniu, apibarstyti sezamo sėklomis.
Kepti 200 C įkaitintoje orkaitėje, kol sausainiai gražiai paruduos.

Sluoksniuotos tešlos juostelės su kumpiu
bemielė sluoksniuota tešla
vytintas kumpis
kiaušinio trynys (viršaus sutepimui)
kmynai (apibarstymui)

Daryti taip pat, kaip ir sausainius su lašiša, tik vietoj lašišos dėti juostelėmis pjaustytą kumpį ir viršų apibarstyti kmynais.

Sluoksniuotos tešlos kvadratėliai su įdaru
bemielė sluoksniuota tešla
lydytas tepamas sūrelis
krienai
krabų lazdelės arba krabų mėsa sūrime

Tešlą supjaustyti 5x5 cm dydžio kvadratėliais. Sutepti kiaušinio trynio plakiniu, galima pabarstyti kokiais nors pikantiškais prieskoniais. Kepti 200 C įkaitintoje orkaitėje, kol kvadratėliai gražiai paruduos.
Lydytą sūrelį ištrinti su krienais, sudėti smulkiais pjaustytas krabų lazdeles. Viską gerai išmaišyti.
Iškepusius kvadratėlius atvėsinti, perpjauti per pusę. Apatinę kvadratėlio dalį sutepti sūrio mase, uždėti viršutinę kvadratėlio dalį.

Skanaus!

4 komentarai:

 1. Šaunūs sumuštiniai!
  Perskaičius net lengvai užpavydėjau to termoso su sumuštiniais gamtoje :)

  Įdomios kelionės, lauksim naujų įsūdžių.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Jau grįžau paraudusiais skruostais... Buvo ir termosiukas, ir šie "sumuštiniai" gamtoje. Visą dieną praleidau besigrožėdama gamta... Išvažiavau 7 val., grįžau šiek tiek po 20 val. ;) Nuotraukos bus artimiausiu metu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Vakar pabandžiau, bet kažkaip nepavyko.... tešla išsipute, tokie neišvaizdūs atrode, bet skonio tai gero. Sušveitem labai greitai, bandysiu dar, kol gausiu iš Tavo nuotrauku kopijas:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tai viskas gerai, tešla ir turi pakilti, išsipūsti. Bet svarbiausiai, kad skanūs buvo :) O Tu su kuo darei? Kiekvienai šeimininkei savaip gaunasi ir retai kada tie patys patiekalai atrodo vienodai ;) Bet bandyti visada verta - tobulumui nėra ribų ;)

  AtsakytiPanaikinti