2010 m. lapkričio 21 d., sekmadienis

Duona su raugu

Pirmam duonos su raugu kepimui pasirinkau patį paprasčiausią duonos receptą. Labai bijojau, kad gali nepavykti, tad nesėkmės atveju, vis mažesni nuostoliai būtų buvę ;) Bet viskas pavyko, duona sėkmingai pakilo ir kepamos duonos kvapas sklido po visus namus. Visgi geras jausmas valgyti savo rankomis išminkytą duoną...

Vienam duonos kepaliukui reikės
400 g raugo
200 g ruginių miltų
600 g kvietinių miltų I rūšies
20 g druskos
460 ml vandens

Iš raugo, miltų, druskos ir vandens užmaišyti "minkštą" tešlą. Uždengti ir leisti "pailsėti" apie 20-30 min. Po to tešlą išminkyti, jei reikia pridėti miltų ir suformuoti kepaliuką. Apie kepaliuko formavimą rašiau čia. Kepaliuką padėti ant miltais pabarstyto padėklo arba į miltais pabarstytą krepšelį. Uždengti ir kildinti duoną šiltai apie 2-4 val., kol duona padidės dvigubai.
Duonoje įpjauti 3-4 įpjovimus.
Duoną 10 min. kepti 250 C įkaitintoje orkaitėje (svarbu nepamiršti, kad reikia kepti su garais, kaip rašiau čia). Išleidus garus, temperatūrą sumažinti iki 200 C ir kepti kol duona bus iškepusi.
Iškepusią duoną, išimti iš orkaitės, supurkšti vandeniu ir atvėsinti ant grotelių.

Skanios duonos kasdieninės!

P.S. Aš, beminkydama duoną, įbėriau dar kvietinių miltų, bet tiksliai negaliu pasakyti kiek. Bėriau po truputį "iš akies", kad gautųsi minkymui tinkama tešla. Kadangi naudojau jauną, nesubrendusį raugą, prieš berdama miltus, į raugą įdėjau apie 10 g mielių, išmaišytų nedideliame kiekyje vandens. Man gavosi nemažas duonos kepaliukas, sveriantis 1,4 kg.

10 komentarų:

 1. Kokia nuostabi duonytė! Labai giriu :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dėkui, Asta :) Tikiuosi ir ateityje sėkmingai kepsiu skanią duoną...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš irgi pagal tą patį receptą kepu ir visada gaunasi, kad reikia daugiau miltų įdėti... Ačiū už aprašymą kaip kepti su garais, reikės išbandyt:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sveikinu susirgus duonos kepimo liga! Ar dar ne visai užsikrėtėt? Bet užsikrėsit, garantuoju ))) Sakau, kaip ligonis su 2 metų stažu )) Labai graži Jūsų duonelė, sėkmės kepant ir toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Simetrija, aš tik pradedančioji "duonos kepėja", tad dar nežinau visų duonos kepimo paslapčių. Skaičiau, kad su garais kepama tam, kad plutelė nebūtų labai stora ir kieta, tad ir kepiau su garais. O kaip gaunasi be garų?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Dailona, jau užsikrėčiau duonos kepimo :))) Tik mes nedaug duonos valgome, tad iškepto nemažo kepaliuko ilgam pakanka. Iškeptą duoną padalinu į ketvirčius ir užšaldau, kai prireikia - išsiimu iš šaldiklio. Be to, mano sūnui labiau patinka mielinės duonos, tad teks ir tokias kepti.
  Gal galite pasidalinti savo receptais? O Jūs duonkepėje ar orkaitėje kepate?
  Dėkui už gražius žodžius ir palinkėjimus :)
  Linkius ir Jums skanios duonos!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anželika, kepu ir orkaitėje, ir duonkepėje. Kai turiu laiko - orkaitėje, kai neturiu - duonkepėje :) Ir su raugu panašiai - neturiu laiko su juo žaist: kartais vakare po darbo susigriebiu, kad pusryčiams nebus duonos - tada per 3-4 val. duonkepėje su sausu raugu ir mielėm išsikepu duonelę, nakčiai kaip kūdikėlį suvystau į lininį rankšluostį ir pusryčiams šviežia duona ant stalo :)) Mielai pasidalinčiau naudojamais receptais.

  Mano receptus galite pažiūrėti www.delona.lt receptų skyrelyje. Gal ir ne per daugiausia ten receptų (daugiau ant lapelių namie voliojasi :)), bet jie yra ne kartą išbandyti ir patikrinti. Beje, duonelę kepu su mielėm, gal kas nors tiks ir Jūsų sūnaus skoniui :) (turbūt reikėtų paskutinę pastraipą ištrinti, nelabai norėčiau viešintis, be to, dar ir reklama kas gali apkaltinti :))

  AtsakytiPanaikinti
 8. Žiūrinėjau duonos receptus delonoje seniai, kelis receptus jau esu pasižymėjusi ;) Ir apskritai, apie "De Lona" galiu tik teigiamai pasakyti, man labai patinka ta parduotuvėlė :)
  O kepant orkaitėje ar duonkepėje, receptai tie patys? Pamačiusi receptą duonkepėje kepamai duonai, jo net nežiūriu, nes, kažkodėl atrodo, kad orkaitėje kepamai duonai tie receptai netinka.
  Kepiau duoną su morkomis ir grūdais, gavosi labai skani duonelė, artimiausiu metu pasidalinsiu receptu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Drąsiai galite naudoti orkaitei "duonkepinius" receptus. Atvirkštinis variantas - orkaitės receptai duonkepei - ne visada tinka, kartais tenka pasukti galvą :)

  Duona su morkomis ir grūdais - skamba įdomiai! Morkos džiovintos ar šviežios? Su nekantrumu laukiu vaizdų ir recepto ;)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Dėkui už patarimus :)
  Morkas dėjau šviežias, smulkiai sutarkuotas. Manau, savaitgalį įkelsiu receptą su vaizdais ;)

  AtsakytiPanaikinti