2010 m. lapkričio 28 d., sekmadienis

Karamelizuoti apelsinai šokolode

Jau tapo tradicija savaitgaliui pasigaminti ką nors saldaus. Šį kartą - karamelizuoti apelsinai šokolade. Man jie kaip saldainiai, kurių nesušveisi "vienu prisėdimu", o pakanka vieno griežinėlio prie arbatos, kurį suvalgius, dar ilgai jaučiamas saldumas...

4-5 apelsinai (priklauso nuo dydžio)
600 g cukraus
300 ml vandens
200 g juodo šokolado

Apelsinus supjaustyti 5 mm storio griežinėliais.
Puode užvirinti vandenį, sudėti apelsinų griežinėlius ir pavirti 3-4 min. (dings apelsinų žievelės kartumas). Vandenį nupilti, apelsinus šiek tiek nuspausti.
Tuomet puode įkaitinti 300 ml vandens su cukrumi, pavirti kol ištirps cukrus. Sudėti apelsinų griežinėlius ir virti apie 1-1,5 val. Virimo laikas priklauso nuo žievelės storio. Apelsinai bus paruošti, kai žievelės bus beveik skaidrios.
Apelsinų griežinėlius išimti iš sirupo, nuvarvinti sirupo likučius ir sudėti ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Apelsinus padžiovinti 110 C įkaitintoje orkaitėje apie 20 min. Išėmus iš orkaitės, atvėsinti.
Šokoladą ištirpinti ant garų. Kiekvieną apelsino griežinėlį įmerkti į šokoladą, padėti ant kepimo popieriaus ir palikti, kol šokoladas sustings. 

 
Skanaus!
 
Šaltinis Mama-fenix.

P.S. Karamelizuotus apelsinus, nemirkytus šokolade, galima naudoti kepiniams arba tiesiog valgyti vienus.

2 komentarai:

  1. nezinau kelintas dublis sito skanesto verda puode.... gal jau koks PENKIOLIKTAS :)))))))) ir butent situo skanestu buvo padarytas paskutinis zingsnis per skrandi i sirdi mano busimam vyreliui :))))aciu.... darysiu dar dar dar ir daug daug DAR KARTU..... :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Oi, kaip malonu skaityti tokius žodžius :) Linkiu Jūsų šeimai daug gražių, šiltų, jaukių, saldžių, meilės kupinų akimirkų. Būkit laimingi!

      Panaikinti