2010 m. lapkričio 27 d., šeštadienis

Kiauliena saldžiarūgščiai

Mėgstame mes kinų virtuvę, bet senokai jau ką nors kiniško begaminau. Tad, pasiilgusi kiniškų patiekalų, šiandien gaminau kiaulieną saldžiarūgščiai. Buvo labai skanūs pietūs. Ne tik skanūs, bet ir spalvingi ;)

400 g kiaulienos išpjovos
1/2 geltonos paprikos
1/2 raudonos paprikos
1/2 žalios paprikos
1 morka
4-5 griežinėliai konservuotų ananasų
1 kiaušinio trynys
1 v. š. sojos padažas
1 v. š. acto
2 v. š. cukraus
2 v. š. pomidorų padažo
gabalėlis imbiero
kukurūzų krakmolas
aliejus kepimui

Kiaulieną supjaustyti gabalėliais. Mėsą sudėti į indą, įdėti kiaušinio trynį, 1 v. š. kukurūzų krakmolo, įpilti sojos padažą ir truputį vandens. Viską gerai išmaišyti ir palikti maždaug pusvalandžiui marinuotis.
Kol marinuojasi mėsą, paruošti daržoves. Papriką supjaustyti kvadratėliais, konservuoto ananaso griežinėlius - nedideliais gabalėliais. Morką supjaustyti plonomis juostelėmis, o po to - kvadratėliais. 
Į įkaitintą keptuvę įpilti aliejų, sudėti kukurūzų krakmole apvoliotus kiaulienos gabalėlius. Mėsą apkepti, kol gražiai apskrus. Apkepusią mėsą išimti iš keptuvės.
Į keptuvę su įkaitintu aliejumi sudėti plonais šiaudeliais supjaustytą imbierą ir trumpai apkepti. Tuomet sudėti papriką ir morkas. Apkepti. Įdėti ananaso gabalėlius. Trumpai viską apkepti.
Į keptuvę įpilti actą, išmaišyti. Tuomet suberti cukrų ir vėl viską išmaišyti, įdėti pomidorų padažą, išmaišyti. 2 a. š. kukurūzų krakmolo išmaišyti nedideliame kiekyje vandens ir supilti į keptuvę. Įpilti vandens, kad gautųsi norimo tirštumo padažas, pamaišyti. Pabaigai sudėti iškeptus kiaulienos gabalėlius ir viską gerai išmaišyti. Trumpai pakaitinus, kiaulieną pateikti su virtais ryžiais.

Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą