2010 m. lapkričio 20 d., šeštadienis

Lavašo vyniotinis

Esu išbandžiusi įvairiausius įdarus lavašo vyniotiniui, bet paprastai tai būdavo vieno sluoksnio vyniotiniai. Šiandien išbandžiau kelių, tiksliau trijų, sluoksnių vyniotinį. Man patiko ;)

3 lapai lavašo
1 indelis konservuoto tuno
žalumynai (petražolės, krapai)
2 morkos
kelios skiltelės česnako
4-5 v. š. majonezo
1 indelis (170 g) lydyto sūrelio
Kiekvieną lavašo lapą sutepti skirtingais įdarais.
I lapas: sudėti tuną, užberti smulkintus žalumynus.
II lapas: smulkiai sutarkuotas morkas sudėti ant lavašo, į majonezą išspausti česnaką ir labai plonu sluoksniu sutepti morkas.
III lapas: lavašą sutepti lydytu sūreliu.
Susukti į vyniotinį pirmą lavašo lapą su tunu. Tuomet ant viršaus apvynioti lavašą su morkomis ir pabaigai uždėti lapą su lydytu sūriu. Gautą vyniotinį suvynioti į maistinę plėvelę ir mažiausiai 2 val. pastatyti į šaldytuvą. Prieš pateikiant, vyniotinį supjaustyti 1,5 - 2 cm griežinėliais.

Skanaus!

P.S. Lietuvoje parduodamus nemažus lavašo lapus padalinau per pusę, tad mano naudotas vienas lapas - 1/2 parduotuvėje pirkto lavašo. Produktų kiekis nurodytas trims tokio dydžio lavašo lapams. Jei darysite didesnį kiekį lavašo vyniotinio, naudokite tris parduotuvėje pirktus lapus ir dvigubinkite produktų kiekį.

16 komentarų:

 1. Man labai patiko ši idėja! Tikrai liuks...

  AtsakytiPanaikinti
 2. gražiai atrodo ir derinasi prie tų lapo tinklaraščio pakraščiuose

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ausrra, išties gera idėja, dar ne kartą darysiu šį vyniotinį.

  Dalia, gal derinsis ir prie kitokių tinklaraščio fonų ;) Greitai žiema ateis, keisiu "kailiuką"...

  Sima, man patiko ne tik spalvos, bet ir skonis ;) Pabandyk, gal ir Tau patiks :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Buvau skeptiškai nusiteikusi prieš lavašų vyniotinius, bet čia taip gražiai atrodo...berods pakeičiau nuomone apie juos ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Laura, bet lavašo vyniotiniai labai gerai "sueina" per balius. Žmonės išties juos mėgsta. Kažkada, kai dirbau nuo ryto iki vakaro ir neturėjau laiko ilgai sukiotis virtuvėje, savo gimtadieniui užsakiau vieno kąsnio užkandžių iš vienos firmos ir pasidariau lavašo vyniotinį "gimtadienio pratęsimui". Bet dar dienos metu darbe, visi atėję sveikinti mieliau ragavo lavašo vyniotinį nei vieno kąsnio užkandžius, nors jie buvo ir gražiai pateikti, ir skanūs. Tad, kartais labai paprasti dalykai būna visai skanūs ir papuošia stalą ;) O įdarų lavašo vyniotiniams gali būti šimtai.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anželika, perskaitei mano mintis :D Kaip tik artėja maniškio gimtadienis ir pamačius šį gražų lavašo vyniotinį susiviliojau padaryt jį baliui ;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Laura, tikiuosi šis lavašo vyniotinis patiks ne tik Tau, bet ir svečiams :) Gražios šventės!

  AtsakytiPanaikinti
 8. niekada nesu dariusi lavašo suktinukų :( kai pamačiau šituos - iškarto nusprendžiau pirmai progai pasitaikius pasigaminti, nes atrodo FANTASTIŠKAI!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Kaip gražiai atrodo! Nepalyginsi vaizdo su vienasluoksniu - čia šimtąkart gražiau :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Egidija, aš jau daug metų darau lavašo vyniotinius su įvairiais įdarais, bet pirmą kartą padariau daugiasluoksnį. Svarsčiau, ar apskritai verta kelti šį receptą į tinklaraštį, nes tai seniai visų išbandytas užkandis. Pasirodo, klydau ;) Smagu, kad sudomino receptas ir tikiuosi, kad pačių pasigamintas vyniotinis patiks :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Asta, ir man daugiasluoksnis gražiau atrodo ;) Ir valgyti skaniau - įvairių skonių yra.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Gal kas patars,koki lavasa naudoti. Kiek esu bandzius,vis suplyzta,istyzta.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Ingrida, gal per daug įdaro įdedi? Ar daug majonezo tepi?
  Aš niekad nekreipiau dėmesio į užrašus ant lavašo įpakavimo - kokį randu parduotuvėje, tą ir perku. Ir niekad nesuplyšo, ir ne ištyžo. Aš manau problema įdare, o ne lavaše.

  AtsakytiPanaikinti
 14. super, va padariau vaiko gimtadieniui, atrodo nerealiai, o skonis neapsakomas...aciuuu uz sknau recepta:))))) nustebs sveciai mano:p

  AtsakytiPanaikinti
 15. Džiaugiuosi, kad patiko :) Gražaus savaitgalio!

  AtsakytiPanaikinti