2010 m. lapkričio 12 d., penktadienis

Moelleux au chocolat

Lietuviškai - karštas šokoladinis pyragaitis su skystu įdaru. Šie pyragaičiai vadinami ir Coulant au Chocolat, ir Lava Cake, ir panašiai... Pavadinimai skirtingi, bet visi su skystu šokoladu viduje. Nuostabus desertas darganotą rudens vakarą ir palaima šokoladomanams...

2 porcijoms
40 g juodo šokolado
40 g sviesto
1 kiaušinis
50 g cukraus
1 v. š. miltų
1 v. š. kakavos
galima įpilti brendžio arba romo

Šokoladą ir sviestą ištirpinti. Kiaušinius išplakti su cukrumi, suberti miltus ir kakavą, supilti šokoladą ir sviestą. Viską gerai išmaišyti. Paruoštą tešlą išpilstyti į sviestu suteptas formeles. Kepti 220 C įkaitintoje orkaitėje 10 min. Svarbiausia neperkepti, nes tuomet nebus skysto šokolado viduje. Pateikti su vyšnių padažu ir ledais.

Vyšnių padažui
1/2 nedidelio pakelio šaldytų vyšnių
50 g cukraus
1 v. š. vyšnių likerio
1/2 v. š. krakmolo
1 v. š. vandens

Į puodą sudėti atitirpintas vyšnias, suberti cukrų. Užvirinti. Įpilti vyšnių likerį. Krakmolą išmaišyti su vandeniu ir supilti į puodą. Ant nedidelės ugnies pakaitinti apie 5 min. Galima pateikti tiek karštą, tiek atvėsusį.

Skanaus!

2 komentarai:

  1. Esu kartą kepus keksiukus, kurie turėjo turėti tokią pačią "karšto šokolado staigmeną" viduje, tačiau... nepavyko ir nuleidau rankas :) Tavieji pyragėliai atrodo skaniai :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Asta, aš išbandžiau ne vieną šių pyragaičių receptą, buvo ir nesėkmingų kartų, bet labai norėjau atrasti skaniausią variantą. Ir pagal šį receptą gavosi patys skaniausi iš visų iki šiol išbandytų receptų. Tad ir pasidalinau. Pabandyk, turėtų ir Tau pavykti. Svarbiausiai, neperkepti. Kepk neilgiau kaip 5 min. po tešlos pakilimo. Sėkmės ;)

    AtsakytiPanaikinti