2010 m. gruodžio 5 d., sekmadienis

Raugo duonos kepimui "maitinimas"

Jau rašiau apie raugo duonos kepimui gaminimą, šį kartą parašysiu apie raugo "maitinimą".

Šaldytuve laikomą raugą dieną prieš duonos kepimą reikia išimti iš šaldytuvo ir "pamaitinti". Yra keli "maitinimo" būdai: vienas būdas lengvesnis, kitas - šiek tiek sudėtingesnis (tiesą sakant, visai jis nesudėtingas). Kokį būdą bepasirinktumėte, išimtą iš šaldytuvo raugą reikia apie valandą palaikyti kambario temperatūroje ir tik tuomet "maitinti".

I raugo "maitinimo" būdas - raugas "maitinamas" vieną kartą.
Duonos recepte nurodytą raugo kiekį reikia padalinti iš dviejų. Taip sužinosite kiek miltų ir vandens dėti.
Pavyzdžiui, duonos recepte nurodyta, kad reikia 600 g raugo, tuomet imama po 300 g miltų ir 300 ml vandens. Siūlau prie nurodyto kiekio pridėti po 50 g (ml), kad gautųsi šiek tiek daugiau raugo, kurį galima būtų atidėti ir saugoti iki kito duonos kepimo.
Inde sumaišyti raugą, miltus ir šiltą vandenį. Viską išmaišyti, uždengti dangteliu arba plėvele ir pastatyti šiltai maždaug 15-20 val.
Viskas, raugas paruoštas. Nepamirškite atidėti 50-100 g raugo kitam kartui, o iš likusio raugo galima kepti duoną.

II raugo "maitinimo" būdas - raugas "maitinamas" tris kartus.
Duonos recepte nurodytą raugo kiekį reikia padalinti iš šešių, nes raugas bus "maitinamas" tris kartus. Tad, jei reikia 600 g raugo, imama po 100 g miltų ir 100 ml vandens. Vėl gi, prie nurodyto kiekio siūlau pridėti dar šiek tiek miltų ir vandens, kad atidėtumėte raugo kitam kartui. Taigi, galima imti po 120 g miltų ir 120 ml vandens.
Iš šaldytuvo išimto ir valandą kambario temperatūroje laikyto raugo maitinamas pirmą kartą: į indą įdėti raugą, suberti 120 g miltų, įpilti 120 ml šilto vandens. Viską gerai išmaišyti, uždengti dangteliu arba plėvele ir pastatyti šiltai maždaug 6-8 val.
Po to raugas "maitinamas" antrą kartą: vėl įberti 120 g miltų ir įpilti 120 ml šilto vandens. Viską gerai išmaišyti, uždengti dangteliu arba plėvele ir pastatyti šiltai maždaug 6-12 val.
Raugo "maitinimas" trečią kartą: paskutinį kartą įberti 120 g miltų ir įpilti 120 ml šilto vandens. Viską gerai išmaišyti, uždengti dangteliu arba plėvele ir palikti stovėti kambario temperatūroje. Raugas turėtų pastovėti apie 3-4 val., o tuomet jau galima kepti duoną. Nepamirškite atidėti 50-100 g raugo kitam kartui.

1 komentaras:

  1. Labai jau sudėtinga viskas skamba. Aš taip nesiterlioju - iškepu duoną, į raugą įpilu miltų, vandens, išmaišau ir vėl į šaldytuvą iki kito kepimo.

    AtsakytiPanaikinti