2011 m. sausio 1 d., šeštadienis

Balto vyno žėlė su vaisiais

Štai ir sulaukėm 2011-ųjų ;) Kaip ir pernai, šiemet taip pat dalinsiuosi savo išbandytais receptais, jei netingėsiu gaminti, aprašysiu savo keliones, jei bus įkvėpimas rašyti, na, ir žinoma, mielai atsakinėsiu į jūsų komentarus, jei Jums iškils klausimų :)
O pirmąją Naujųjų metų dieną dalinuosi šiuo paprastu desertu, kuriuo vaišinomės paskutinį 2010 metų vakarą.
1 butelis (0,7 litro) balto saldaus vyno
1 stiklinė kokio nors šviesaus likerio
2 pakeliai (po 20 g) želatinos
įvairių vaisių

Želatiną išbrinkinti vandenyje, pakaitinti (aš pastatau 1 min. į mikrobanginę), kad želatina ištirptų. Ištirpintą želatiną supilti į vyną su likeriu. Vyną plonu sluoksniu supilti į formą, pastatyti į šaldytuvą. Kai žėlė sluoksnis sustings, sudėti vaisius, užpilti trupučiu vyno, kad vos vos apsemtų vaisius ir pastatyti į šaldytuvą. Kai žėlė sustings, užpilti vyną, kad apsemtų vaisius. Vėl pastatyti į šaldytuvą, kad žėlė sustingtų. Taip sluoksniais sudėti visus vaisius ir supilti po truputį visą vyną.
Sustingusią ir išimtą iš formos žėlę papuošti vaisiais. Vaisius, prieš dedant ant žėlė, pamirkyti vandenyje ištirpintoje želatinoje.

Skanaus!

P.S. Formą, į kurią pilu žėlę, visuomet sutepu trupučiu aliejaus - tuomet žėlė neprilimpa prie formos sienelių ir labai gerai išsiima. Į žėlę dėjau meliono rutuliukus, o viršų papuošiau obuoliu, vynuogėmis, kokteilinėmis vyšniomis.

10 komentarų:

 1. Pamačius šitą grožį, pamaniau, kad Jums reikia keisti profesiją. Bet vėliau supratau, kad tiek kuriant tokius šedevrus, tiek Jūsų darbe reikia nepaprastai daug kantrybės ir kruopštumo, vadinasi, jie turi kažką bendro :))

  Su Naujais metais, daug sėkmės visuose Jūsų darbuose ir kelionėse!!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dėkui, Dailona :) Ir Jus su Naujaisiais!!! Viso ko geriausio 2011-aisias :)
  O dėl profesijos keitimo, kažin ar galėčiau visą laiką sukiotis virtuvėje - sveikatėlė nelabai leistų ir gal pabostų visą laiką virti, kepti ;) O dabar virtuvėje galva pailsi nuo visų įstatymų ir dokumentų :) Bet ką gali žinoti kas bus ateityje... Niekada nesakyk niekada ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kokie gražūs! Ir padaryti labai gražiai, ir nufotografuoti puikiai.
  Gerų tau metų, Anželika

  AtsakytiPanaikinti
 4. Dėkui, Dalia :)
  Ir Tau turiningų, prasmingų metų!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sveiki, ar jaučiasi alkoholio skonis? :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Įspūdingai atrodo! O kokio ten vaisiaus rūtuliukai viduje ?

  AtsakytiPanaikinti
 7. o likeris butinas, ar galima ir be jo?

  AtsakytiPanaikinti
 8. Ne, likeris nebūtinas, bet man su likeriu skaniau ;)

  AtsakytiPanaikinti