2011 m. vasario 19 d., šeštadienis

Mini picos

Tie, kurie nors kartą su manim keliavo, žino, kad į kelionę visada pasiimu kokių nors savo keptų užkandžių. Dažniausiai tai būna kas nors iš sluoksniuotos tešlos, nes tai labai greitai paruošiama, galima prigalvoti įvairių įdarų ir sluoksniuotos tešlos kepiniai visų mėgstami.
Taigi, šį kartą apie labai paprastus užkandžius, kurie puikiai tiks ne tik kelionei, bet ir vakarienei namuose. Sūnus kažkada pasakė, kad šie užkandžiai panašūs į mini picas, tad taip juos ir pavadinau.
I variantas
bemielė sluoksniuota tešla (sulankstyta)
pomidorų padažas
virtas arba karštai rūkytas kumpis
konservuoti ananasai
fermentinis sūris

Tešlos lakštą šiek tiek pakočioti, sutepti pomidorų padažu, apibarstyti smulkiai supjaustytais kumpiu ir ananasais bei stambiai sutarkuotu sūriu. Tešlą susukti į vyniotinį ir supjaustyti maždaug piršto storio ritinėliais, kuriuos sudėti ant kepimo popieriumi išklotos skardos.
Kepti 200 C įkaitintoje orkaitėje apie 15-20 min.

II variantas
bemielė sluoksniuota tešla (sulankstyta)
pomidorų padažas
dešrelės
marinuoti agurkai
fermentinis sūris

Tešlos lakštą šiek tiek pakočioti. Dešreles išdėlioti ant ilgosios tešlos lakšto kraštinės. Likusią tešlą sutepti pomidorų padažu, apibarstyti smulkiai supjaustytais agurkais ir stambiai sutarkuotu sūriu. Tešlą susukti į vyniotinį, pradedant sukti nuo kraštinės su dešrelėmis, ir supjaustyti maždaug piršto storio ritinėliais, kuriuos sudėti ant kepimo popieriumi išklotos skardos.
Kepti 200 C įkaitintoje orkaitėje apie 15-20 min.

Skanaus!

P.S. Įdarui galima sudėti viską, ką rasite šaldytuve ;) Galima tiesiog sutepti bruschetta prieskonių užtepu, jei norite aštresnio skonio.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą