2011 m. kovo 26 d., šeštadienis

Pica "Saulutė"

Pagaliau atsirado laiko ir jėgų pagaminti ką nors naujo namiškiams. Dalinuosi ir su Jumis šiandienos vakarienės receptu.
100 ml šilto vandens
100 ml šilto pieno
1,5 a. š. sausų mielių
1,5 a. š. cukraus
1 a. š. druskos
1 kiaušinis
50 ml aliejaus
400 g miltų

Į skysčius (šiltą vandenį ir pieną) suberti mieles ir cukrų. Išmaišyti ir palikti pastovėti. Kai mielės pradės "burbuliuoti", sudėti likusius produktus ir gerai išminkyti tešlą. Tešlą pastatyti šiltai maždaug valandai, kad tešla pakiltų dvigubai.
Pakilusią tešlą padalinti į dvi dalis. Kiekvieną dalį iškočioti į maždaug 20-24 cm dydžio paplotėlį - picos pagrindą. Pagrindą sutepti pomidorų padažu, sudėti norimus produktus, apibarstyti tarkuotu sūriu. Pagrindo viduriuką palikti be įdaro. Tešlą pagrindo centre peiliu padalinti į aštuonias dalis, gautus trikampėlius užlenkti ant įdaro ir prispausti prie pagrindo.
Picą kepti 200 C įkaitintoje orkaitėje, kol pica pakils ir gražiai apskrus.

Skanaus!

P.S. Įdarui galima sudėti įvarius maisto likučius, esančius šaldytuve. Aš vieną picą padariau su virtu kumpiu, marinuotais agurkėliais ir kelmučiais. Kitą - su tunu, alyvuogėmis ir svogūnais.

4 komentarai:

  1. kokia gera mintis, labai apetitingai atrodo, kiekvienas valgantysis nusteptų prieš save pamatęs tokią ''saulutę'':) Šaunuolė:)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Puikus sumanymas! Labai gera/graži/patraukli forma, galima pritaikyti ne tik picai :)

    AtsakytiPanaikinti
  3. Dalia, pritariu, kad tokia forma galima ne tik picą kepti :)

    AtsakytiPanaikinti