2011 m. balandžio 8 d., penktadienis

Keptos stintos marinate

Bent porą kartų metuose mūsų namai pakvimpa agurkais.... Bet kvapas sklinda ne nuo agurkų, o nuo mano labai mėgstamų stintų :) Iki šiol stintas gamindavau pačiu paprasčiausiu būdu - apvoliojus miltuose, iškepdavau aliejuje. Šį kartą iškeptas stintas nusprendžiau dar ir pamarinuoti. Tad, dalinuosi šiuo eksperimentu.
Produktus dėjau iš akies, bet nurodysiu apytiksles normas.


1 kg išvalytų stintų
miltai apvoliojimui
aliejus kepimui
4-5 skiltelės česnako
keli lauro lapeliai
šaukštelis juodųjų pipirų žirneliais
1 v. š. maltos saldžiosios paprikos
šakelė rozmarino
2-3 v. š. aliejaus
200 ml balto sauso vyno
4-5 v. š. balto vyno acto
druskos pagal skonį

Išvalytas stintas apvolioti miltuose ir iškepti aliejuje. Iškepusias stintas vienu - dviem sluoksniais sudėti į indą. Kol stintos vėsta, paruošti marinatą.
Į įkaitintą keptuvę įpilti 2-3 šaukštus aliejaus, sudėti peiliu sutraiškytas česnako skilteles, lauro lapelius. Šiek tiek apkepti. Tuomet įmesti rozmarino šakelę, pipirų žirnelius. Įberti maltą papriką ir iškart įpilti vyną, kad paprikos milteliai neparuduotų. Kaitinti, kol vynas užvirs, tuomet įpilti vyno actą, įberti druskos pagal skonį, viską išmaišyti ir nukelti nuo ugnies. Paruoštu marinatu užpilti stintas.
Indą su stintomis uždengti. Kai stintos su marinatu atvės, indą pastatyti į šaldytuvą ir palikti pastovėti mažiausiai nakčiai. Kitą dieną jau galima skanauti :)

Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą