2011 m. birželio 19 d., sekmadienis

"Fish and chips" - žuvis tešloje su bulvių šiaudeliais

"Fish and chips" labai populiarus Anglijoje. Šį patiekalą pamėgo ir mano sūnus, kuris žuvies išvis nevalgo (išskyrus kinų virtuvės žuvies patiekalus).

tilapijos filė
bulvės
aliejus kepimui
druska

Tešlai
1 st. miltų
1/2 a. š. kepimo miltelių
gazuotas mineralinis vanduo
žuvies prieskoniai
druska

Žuvis tešloje
Žuvį supjaustyti kelių centimetrų pločio juostelėmis. Apibarstyti druska. Į kitą indą suberti miltus, kepimo miltelius, žiupsnelį druskos ir žuvies prieskonius. Įpilti mineralinio vandens, kad gautųsi grietinės tirštumo tešla. Žuvies juosteles pamerkti tešloje ir kepti puode arba fritiūrinėje įkaitintame aliejuje. Žuvį apkepti iš abiejų pusių. Iškepusias žuvies juosteles sudėti ant popierinių servetėlių, kad susigertų aliejaus perteklius.

Bulvių šiaudeliai
Bulves supjaustyti šiaudeliais ir pamerkti į šaltą vandenį. Pieš kepimą bulvytes nusausinti popieriniu rankšluosčiu ir kepti puode arba fritiūrinėje įkaitintame aliejuje. Bulvytes kepti, kol įgaus auksinę spalvą. Iškepusias bulvytes apibarstyti druska ir sudėti ant popierinių servetėlių, kad susigertų aliejaus perteklius

Žuvį pateikti su bulvių šiaudeliais ir citrinos skiltelėmis bei padažu. Padažui lygiomis dalimis sumaišyti natūralų jogurtą ir majonezą, įberti smulkiai supjaustytus marinuotus agurkėlius ir kaparėlius.

Skanaus!

P.S. Aš nekepu bulvių šiaudelių aliejuje, o perku šaldytas bulvytes ir kepu jas orkaitėje be aliejaus. Nežinau kas blogiau - ar šaldytos bulvės, ar šviežios bulvės, iškeptos aliejuje... Žuvis taip pat kepama aliejuje, bet orkaitėje tikrai neiškeptų su tokia skania, traškia plutele ;)

6 komentarai:

 1. Visa kas genialu yra paprasta! :) Kepimo miltelių tešlai nenaudodavau, būtinai pabandysiu. Atsidėkodama pasidalinsiu savo "auksaspalvių" gruzdintų bulvyčių paslaptimi :) Šaldytas/pirktines taip pat kepu orkaitėje, bet prieš kepdama apšlakstau garstyčių aliejumi ir permaišau. Jis duoda labai gražią spalvą ir lengvą pikantišką skonį.

  AtsakytiPanaikinti
 2. aš tai tešlą darau su alum, irgi labai gerai išeina, tokia traški.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Dėkui, Dailona, būtinai pabandysiu iškepti bulvytes su garstyčių aliejumi. Nors, tiesą sakant, iki šiol dar niekur nenaudoju garstyčių aliejaus...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Gabriele, esu ir aš dariusi tešlą su alumi, bet šis variantas man labiau patiko ;) Ir mano sūnus, kažkodėl, žuvies alaus tešloje nevalgo, o šioje tešloje - labai mėgsta :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Betgi, prieš užšaldant, bulvytės būna apvirtos aliejuje. Logiškai galvojant- kas nutinka žaliai bulvei, kai ji pašąla- pasidaro saldi (čia jau chemija:))

  AtsakytiPanaikinti
 6. Na, man orkaitėje keptos šaldytos bulvytės vis tiek ne tokios riebios nei šviežios bulvės virtos aliejuje ;)

  AtsakytiPanaikinti