2011 m. rugsėjo 24 d., šeštadienis

Duona su alaus raugu

Seniai jau bekepiau duoną... Raugo neišsisaugojau (teks gamintis naują, kai daugiau laiko būsiu namie), o naminės duonos norisi, tad iškepiau duoną su alaus raugu. Gavosi skani duona, su traškia plutele.

Alaus raugui
125 ml šilto alaus
125 g kvietinių miltų I rūšies
10 g šviežių mielių

Sumaišyti visus produktus. Indą su raugu uždengti ir pastatyti šiltai 3-5 val. 

Duonai
paruošto raugo
750 g kvietinių miltų I rūšies
50 g viso grūdo kvietinių miltų
500 ml vandens
15 g druskos

Sumaišyti visus produktus, išskyrus druską, ir mikseriu su tešlos antgaliais minkyti tešlą 5 min. minimaliu greičiu. Po to suberti druską ir, padidinus greitį iki vidutinio, tešlą minkyti dar 10 min.
Tešlą padėti ant stalo, gausiai apibarstyto miltais. Rankas taip pat apibarstyti miltais ir, nuolat pabarstant miltais, išminkyti tešlą, kad tešla neliptų prie rankų. Tešlą padėti į indą ir, uždengus rankšluosčiu, pastatyti šiltai 1 val. Po valandos, tešlą šiek tiek paminkyti, ir uždengus pastatyti šiltai dar 1 val. 
Pakilusią tešlą padalinti ir suformuoti norimo dydžio kepaliukus. Kaip formuojamas apvalus arba ovalo formos kepaliukas rasite čia. Dar vienas ovalo formos kepaliuko formavimo būdas čia. Bagetės formavimo būdas čia.
Kepaliuką padėti ant miltais pabarstyto padėklo arba į miltais pabarstytą krepšelį. Uždengti ir kildinti duoną šiltai apie 1-2 val., kol duona padidės dvigubai. 
Duonoje padaryti įpjovimus ir pašauti kepti. Duoną 10 min. kepti 250 C įkaitintoje orkaitėje (svarbu nepamiršti, kad reikia kepti su garais, kaip rašiau čia). Išleidus garus, temperatūrą sumažinti iki 200 C ir kepti kol duona bus iškepusi.
Iškepusią duoną išimti iš orkaitės ir atvėsinti ant grotelių.

Skanios duonos kasdieninės!

P.S. Iš nurodyto kiekio iškepiau vieną nedidelį kepaliuką ir keturias neilgas bagetes.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą