2011 m. gruodžio 11 d., sekmadienis

Mėsos kukuliai turkiškai

Artimųjų Rytų patiekalas vadinamas "Kofta", dažniausiai gaminamas iš ėrienos ir jautienos, pateikiamas su ryžiais arba duona. Yra įvairiausių šio patiekalo variantų, bet šį kartą pasidalinsiu turkišku "Kofta" variantu, kur mėsos kukuliai pateikiami su bulvėmis ir daržovėmis. Atrodo, kas čia ypatingo - kotletai su bulvėmis. Tačiau... Reikia paragauti, norint suprasti, kodėl šis patiekalas toks populiarus ir mėgstamas.
Esu gaminusi kukulius ir iš jautienos, ir iš kalakutienos, tačiau pastarasis variantas (su kalakutiena) mums labiau patiko.

500 g kalakutienos faršo
2 svogūnai
1 bandelė
1/3 - 1/2 st. pieno
8 bulvės
3-4 pomidorai
2 v. š. pomidorų pastos (aš dedu perpus su adžika)
petražolės
mėtos
druska
pipirai
kuminas
džiovintas čiobrelis

Bandelę išmirkyti piene ir sumalti kartu su vienu svogūnu, įdėti į mėsos faršą. Į faršą taip pat įdėti susmulkintus petražolių ir mėtų lapelius, įberti druskos, pipirų, kumino, džiovinto čiobrelio. Išmaišyti. Suformuoti nedidelius kukulius, kuriuos sudėti ant aliejumi suteptos skardos. Kepti 200 C įkaitintoje orkaitėje apie 15-20 min.
Likusį svogūną smulkiai supjaustyti ir apkepti keptuvėje su įkaitintu aliejumi. Tuomet įdėti pomidorų pastos. Išmaišyti. Nuskųstas ir stambiomis skiltelėmis supjaustytas bulves taip pat sudėti į keptuvę. Įpilti vandens, kad apsemtų bulves, išmaišyti ir, uždengus dangčiu, patroškinti 10-15 min.
Į ugniai atsparų indą sudėti bulves su padažu. Ant viršaus išdėlioti apkeptus mėsos kukulius ir skiltelėmis supjaustytus pomidorus. Uždengtą indą pastatyti į 180-200 C įkaitintą orkaitę ir troškinti apie 30-40 min.
Prieš pateikiant, išmaišyti ir apibarstyti smuklintomis petražolėmis.

Skanaus!

4 komentarai:

 1. Sudomino toks dar neišbandytas kukulių gamybos būdas ir apetitingai atrodo.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dalia, gaunasi išties skanūs kukuliai. Net mano sūnui, nelabai mėgstančiam kotletus, patiko ;)
  Tikiuosi, ir Jums patiks!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Skaniai atrodo, ypač kai sėdžiu su pustuščiu skrandžiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Vilma, negalima alkanai žiūrėti kulinarinių tinklaraščių ;)

  AtsakytiPanaikinti