2012 m. birželio 3 d., sekmadienis

Sūrio pyragas su rabarbarais

Jau antrą savaitgalį iš eilės kepu šį pyragą - labai visiems patiko ir prašo kepti, kol dar bus rabarbarų...
Produktų kiekiai nurodyti 20 cm kepimo formai.


Pagrindui
200 g šokoladinių sausainių
100 g tirpinto sviesto

Sūrio masei
250 g maskarponės sūrio
300 g natūralaus jogurto
100 g cukraus
1 a. š. vanilinio cukraus
3 kiaušiniai
3 tryniai
1 v. š. miltų

Rabarbarų sluoksniui
500 g rabarbarų
100 g rudojo cukraus
1 v. š. želatinos

Šokoladinius sausainius sumalti, sumaišyti su tirpintu sviestu ir sudėti į sviestu išteptą kepimo formą su nuimamais šonais. Sausainių mase padengti formos dugną ir gerai suspausti (tai labai patogu daryti su bulvių grūstuve). Formą pastatyti į 180 C įkaitintą orkaitę ir kepti 10 min.
Kol pagrindas kepa, paruošti sūrio masę. Maskarponės sūrį, jogurtą, cukrų ir vanilinį cukrų išplakti iki vientisos masės. Tuomet, nuolat plakant mažais apsisukimais, po vieną sudėti kiaušinius ir trynius. Pabaigoje įberti miltus ir gerai išplakti.
Kai pyrago pagrindas iškeps, formą išimti ir orkaitės temperatūrą sumažinti iki 160 C. Kepimo formos dugną ir šonus apvynioti keliais sluoksniais folijos, kad kepant neprasisunktų vanduo.
Ant iškepusio pagrindo supiltį sūrio masę. Kepimo formą pastatyti į skardą su aukštais kraštais ir pripilti vandens, kad apsemtų maždaug pusę kepimo formos. Skardą pastatyti į orkaitę ir kepti apie 40-50 min.
Rabarbarus nulupti ir supjaustyti 2-3 cm dydžio gabaliukais, sumaišyti su ruduoju cukrumi ir sudėti į karščiui atsparų indą. Indą pastatyti į orkaitę ir kaitinti kol cukrus ištirps ir rabarbarai suminkštės. Želatiną išbrinkinti ir supilti į atvėsusią rabarbarų masę. Išmaišyti.
Iškepusį pyragą atvėsinti. Kai pyragas atvės, ant viršaus sudėti rabarbarus. Pastatyti nakčiai į šaldytuvą. Ryte pyragą išimti iš formos ir ragauti.

Skanaus!

2 komentarai:

  1. Žaviuosi Jūsų receptukais .Visada atėjus randu kažką naujo,įdomaus ,ačiū jums.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Dėkui, Vitalija :) Man labai malonu, kad užsukate ir kartu su manim eskperimentuojate virtuvėje. Gražios ir skanios vasaros!!!

    AtsakytiPanaikinti