2014 m. birželio 8 d., sekmadienis

Čachochbili

Prieš kelias dienas sugrįžusi iš Gruzijos, vis dar svaigstu nuo Gruzijos gamtovaizdžių, žmonių svetingumo ir, žinoma, skanių patiekalų. Prisiragavusi įvairių patiekalų, nusprendžiau ir namiškius palepinti gruziniškais patiekalais.
Pirmam kartui išbandžiau paprastenį gruzinų virtuvės patiekalą čachochbili - tai be riebalų apkepti vištienos gabaliukai, troškinti pomidorų ir prieskonių padaže.1 višta arba 1,5 kg vištienos ketvirčių
0,7 kg pomidorų (kitą kartą dėsiu 1 kg)
2 svogūnai
1 čili pipiriukas (neturėjau, tad dėjau atsivežtus adžikos prieskonius)
3-4 skiltelės česnako
druska, pipirai, chmeli suneli prieskoniai (dėjau atsivežtą Svanetijos druską, juoduosius pipirus)
kelios šakelės kalendros (kinzos)
kelios šakelės baziliko

Vištieną ar vištienos ketvirčius supjaustyti nedideliais gabaliukais (aš dar nulupau odą), nusausinti popieriniu rankšluosčiu. Vištieną apkepti iš abiejų pusių keptuvėje be riebalų, kol vištiena gražiai apskrus. Pomidorus nuplikyti verdančiu vandeniu ir nulupti odeles. Nuluptus pomidorus supjaustyti nedideliais gabaliukais ir sudėti ant apkeptos vištienos. Svogūnus supjaustyti pusžiedžiais, apkepti kitoje keptuvėje su šlakeliu aliejaus. Apkepintus svogūnus sudėti į keptuvę su vištiena ir pomidorais. Įberti druskos, pipirų, prieskonių pagal skonį ir troškinti apie 30 min. Tuo metu susmulkinti česnako skilteles, čili pipiriuką, kalendros ir baziliko šakeles, viską suberti ant troškinio ir dar patroškinti 5-10 min.
Čachochbili gali būti pateikiamas ir su garnyru, ir be garnyro.

Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą